Pituri” nisu iskoristili prvu meč loptu za obranu naslova prvaka

Nije uspio Miho Simović u derbiju kola, u Zgarebu, potpisati preokret, dobiti Dragutina Šurbeka, te nije Libertas Marinkolor uspio kod Zagreba od 0:2 doći do pobjede 3:2, te napraviti veliki, po svemu sudeći odlučujući korak prema obrani naslova. Izgubio je, te je tako prekinut njegov pobjednički niz u domaćem prvenstvu, u HEP Hrvatskoj Super ligi, koji je trajao 749 dana, ako je lakše za zapamtit, dvije godine i 19 dana nije znao za poraz, od 15. veljače 2020. godine i neuspjeha od StaRR-a u Gospinom polju.

Prošlu sezonu je Libertas Marinkolor dobio sve utakmice, dvadeset i dvije, drugi put se okitio naslovom prvaka. Ove sezone je dobio prvih dvanaest utakmica, dok je sezonu 2019./20. zaključio pobjedom. I kad se sve zbroji, pamtit će se u povijesti kluba kako je ostvario 35 pobjeda za redom.

Ali, ako je izgubio derbi, nije izgubio vrh. I dalje ima pobjedu više od Zagreba, i ne samo to, ima i bolji omjer jer on je dobio s 3:2 Zagreb u Gospinom polju osvojivši 13, a izgubivši 9 setova. Sad je u porazu 3:2 kod Zagreba osvojio 10 setova, a izgubio 11.

Derbi kola je Zagreb otvorio vodstvom 2:0. Redom, Borna Petek je donio domaćinu prvi bod protiv Miha Simovića – 3:2 u setovima, a po setovima 11:5, 9:11, 16:14, 9:11 i 11:4. Potom je Dragutin Šurbek svladao Filipa Čipina s 3:1 u setovima i to nakon što je ‘Pitur’ dobio prvi set s 11:6. Iduća tri za Šurbeka – 11:8, 13:11 i 11:9. Tomislav Japec je smanjio prednost domaćina, donio prvu pobjedu u meču ‘Piturima’, dobio je s 3:1 Frana Mihaljevića (11:9, 11:8, 6:11 i 11:5). Ćipin je nakon toga svladao Peteka s 3:1 nakon gubitka prvog seta (8:11, 11:7,. 11:6 i 11:7), te izjednačio na 2:2. Zatim odluka, tko će dobiti derbi, Zagreb ili Libertas Marinkolor, a odgovor na pitanje nudio je ogled Šurbeka i Simovića. Šurbek je dobio prvi set 11:7, Simović drugi 11:9, zatim Šurbek treći s 11:8, a četvrti s 11:6.

Libertas Marinkolor je već sutra u akciji, 6. ožujka je gost zadarskog Donata. Potom dolazi 19. ožujka u Gospino polje StaRR, a dan poslije Čakovec. Nakon toga 2. i 3. travnja gost je Dugog Sela odnosno Požege, pa 9. i 10. travnja gost GSTK Zagreb odnosno Pule, nakon čega 30. travnja i 1. svibnja, u zadnjem krugu, dočekuje Vodovod odnosno Cibaliju.

GSTK Zagreb ima kao i Zagreb dva poraza, Libertas Marinkolor na vrhu ima samo jedan minus. Treba znati kako je GSTK Zagreb domaćin Zagrebu u idućem krugu, 20. ožujka, kako je u prvom dijelu Zagreb dobio zagrebački derbi s 3:2, te kako je Libertas Marinkolor dobio u Gospinom polju GSTK Zagreb s 3:2.

Kako stvari stoje o prvaku se odlučuje u Zagrebu. Sve je u rukama ‘Pitura’. Pobjeda kod GSTK Zagreb osigurava im treći naslov prvaka Hrvatske! Naravno, puno više će se znati nakon što ‘uzvrat’ odigraju GSTK Zagreb i Zagreb.